W dn.7.10.2015 r. Tomasz Gubała – profilaktyk, autor programów profilaktycznych min takich jak: „Archezja”, „Cuder”, „Bądźmy poszukiwaczami autorytetów” przeprowdził szkolenie z gronem pedagogicznym oraz z rodzicami na temat:” Uzależnienia behawioralne”.
Uczestnicy szkolenia z wielkim zainteresowaniem wysłuchali o zagrożeniach czyhających na dzieci, zwłaszcza tych, płynących z wirtualnego świata. Wykonali test „Czy moje dziecko ma problem” oraz przedyskutowali filmy „Autorytet”, co było dalszym rozwinięciem szkolenia. Dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywa autorytet w życiu młodego człowieka i tym autorytetem powinni być rodzice, nauczyciele, ważni ludzie z otoczenia dziecka, wówczas dzieci mogą czerpać dobre wzorce .Autorytet bowiem staje się wzorem do naśladowania i wyznacznikiem jak zachować się w różnych sytuacjach w życiu.
„Autorytet rodziców jest niezbędny, by chronić dziecko przed niebezpieczeństwami, których nie może ono jeszcze samodzielnie pokonać. Jednakże rodzice nie powinni używać swego autorytetu, by wykazywać władzę nad dzieckiem, zniewalać je i podporządkowywać sobie” M.Kier Turska
Tak więc: Czego dziecko potrzebuje od rodzica?
* miłości
* jasno określonych zasad
* konsekwentnego egzekwowania tych zasad
* nadania wiary w siebie i swój sukces
Artykuł ze strony: https://sp2chocznia.pl/wiadomosci/153278/uzaleznienia-behawioralne