CUDER Aktualności IV Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

IV Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki

Senior CUDER na Małopolskim Kongresie Srebrnej Gospodarki

Już po raz czwarty odbył się Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki. Główny temat tej edycji Kongresu brzmiał: „Jak wspierać osoby w podeszłym wieku z chorobami i zaburzeniami psychicznymi”.

Ten Kongres był zupełnie nowym doświadczeniem, gdyż po raz pierwszy organizowany był we współpracy z Województwem Śląskim i Województwem Opolskim, z którymi Małopolska współtworzy „Dom Polski Południowej” w Brukseli. W debacie uczestniczyli także przedstawiciele regionów partnerskich projektu ITHACA „Innowacje w zdrowiu i opiece dla wszystkich” (Program Interreg Europa) z Wielkiej Brytanii i Holandii. Dzięki temu była okazja porozmawiać w szerszym gronie nad problemami, z którymi borykają się praktycznie wszystkie regiony Europy i świata.

Choroby i zaburzenia psychiczne stanowią obecnie jedno z najpoważniejszych źródeł niesprawności życiowej ludzi na całym świecie, w szczególności osób w podeszłym wieku, a także narastający problem we współczesnej psychiatrii. W klasyfikacji WHO znajdują się na drugim miejscu chorób powodujących niesprawność, po schorzeniach układu sercowo-naczyniowego, a do 2030 roku mają znaleźć się na miejscu pierwszym.

W tej edycji kontynuowana była sprawdzona i ceniona przez Uczestników poprzednich „Kongresów Srebrnej Gospodarki” formuła obejmująca nie tylko debaty i wykłady wygłaszane przez znakomitych ekspertów, ale także warsztaty, podczas których można było zdobyć praktyczne umiejętności i cenne w codziennej pracy i życiu wskazówki m.in. w zakresie efektywnej komunikacji z osobami starszymi cierpiącymi na zaburzenia poznawcze.

„Senior CUDER” swoje stanowisko na tym wydarzeniu ulokował w zacisznym miejscu, gdzie można było zapoznać się z nasza innowacyjna grą dla seniorów.

Related Post