CUDER Aktualności Program profilaktyki zintegrowanej CUDER w Żernicy

Program profilaktyki zintegrowanej CUDER w Żernicy

14 marca 2018 r. uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły uczestniczyli w programie profilaktyki zintegrowanej CUDER.  Program został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem programu było wzmocnienie czynników chroniących uczniów przed szeroką gamą zagrożeń. W szczególności skupiony był na prezentacji sposobów racjonalnego i bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Program poprzedzony został badaniem ankietowym wśród uczniów, dotyczącym poziomu zagrożeń w szkole i otoczeniu, na podstawie, których powstanie raport końcowy. Spotkanie trwało 3×45 minut, w trakcie którego prowadzący starali się pobudzić młodzież do podejmowania działań mających na celu ich samorozwój, a co za tym idzie refleksyjność i zdolność do podejmowania osobistych postanowień i zobowiązań. Po zakończeniu programu uczniowie mogli podpisać zobowiązanie do „cyberdetoxu” polegające na nieskorzystaniu z sieci przynajmniej 1 raz w tygodniu. Uczyniło to 14 uczniów naszej szkoły. Może niewiele, ale mamy nadzieję, że będzie to dobry początek. Na plakacie są jeszcze wolne miejsca – zachęcam do podejmowania zobowiązań przez kolejnych uczniów.

Pedagog szkolny

Kornelia Twardawa


Artykuł ze strony: https://zspzernica.pilchowice.pl/6042-2/

Related Post

Gra Profilaktyczna CUDER w Szkole Podstawowej nr 12 w JaśleGra Profilaktyczna CUDER w Szkole Podstawowej nr 12 w Jaśle

W dniu 13.12.2017 r. uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej, nauczyciele i rodzice wzięli udział w programie profilaktyki uzależnień behawioralnych – „Gra profilaktyczna CUDER”. Podczas spotkania pokazane zostały sposoby racjonalnego i bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu oraz